MENU

by • 15 Temmuz 2010 • Siz de BilinComments (26)10626

LYS Sonuç Tablosu Açıklaması

Arkadaşlar bugün LYS açıklandı. Birçok kişi tabloda hangi alana bakması gerektiğini ve burda neyin kullanılacağını anlamadığı için googlea sağlam döngüleri olmayan milyonlarca arama yapılmış.

Şimdi, benim de puan tablomu buraya eklemiştim. Orada, puan türleri şöyle listeleniyor; YGS-1 ,YGS-2 v.s. diye giden bir bölüm var. Bir de Y-YGS 1, Y-YGS 2 diye bir bölüm var.

Puanlarınızın hangi üniversitelere uygun olduğunu öğrenmek için tıklayın!

Arkadaşlar, başında Y- bulunan kısımlar sizin yerleştirme puanınız. Sol tarafta buluann ham sınav puanınız, yani sınavdan aldığınız puan. Sağ tarafta bulunan, başında y- yazan, yani Y-YGS-’, Y-MF-’, Y-TS-1 v.s. gibi yazan bölüm ise, ağırlıklı orta öğretim başarı puanı, diploma notu gibi etkenlerle beraber hazırlanan yerleştirme puanınızdır. Yani, siz tercih yaparken bu puanları kullanacaksınız. İstediğiniz bölüm hangi puan türüyle alıyor önce ona bakacaksınız, mesela TS-2 ile alan bir bölümün puanını yerleştirmedeki TS-2 puanınızla karşılaştıracaksınız.

ADAYIN 2009 YILINDA YERLEŞME DURUMU kısmında çoğu kişide YERLEŞMEDİ yazdığı için kafalar karışıyor. Üniversiteyi kazanamadım diye düşünenler olmuş. Öyle bir durum yok arkadaşlar. Bu sınav sonuçları 2010 sınav sonuçları. Yani bu bölümde, geçtiğimiz sene sınava girip herhangi bir üniversiteye yerleşenler YERLEŞTİ olarak v.s. gözükür. Sınava ilk defa girenler için, ya da geçen sene bir üniversiteye yerleşmemiş olanlar için tabii ki YERLEŞMEDİ yazacaktır.

ADAYIN 2009 YILINDA YERLEŞME DURUMU YERLEŞMEDİ açıklaması da budur yani.

Umarım anlatabilmişimdir. Benim bildiğim bu kadar. Kafanıza takılan bir şey varsa, ya da yanlış olduğunu düşünüyorsanız yazdıklarımın, yorum olarak bırakabilirsiniz.

Herkese kendisi için uygun bir bölüme girmesi için bol şans diliyorum :)

Puanlarınızın hangi üniversitelere uygun olduğunu öğrenmek için tıklayın!

LYS Sonucu, Y-YGS-1, Y-TS-1, Y-TM-3, Y-MF-2 Nedir? Y-YGS-1, Y-YGS-2, Y-YGS-3, Y-YGS-4, Y-YGS-5, Y-YGS-6, Y-MF-1, Y-MF-2, Y-MF-3, Y-TM-1, Y-TM-2, Y-TM-3, Y-TS-1, Y-TS-2, Y-DİL-1, Y-DİL-2, Y-DİL-3, Y-MF-1 nedir, lys sonucu ne demek, y-tm-2 ne demek, başında y- bulunanlar yerleştirme puanlarıdır

happy wheels

26 Responses to LYS Sonuç Tablosu Açıklaması

 1. murat diyor ki:

  ya benim y-mf bölümleri boş bu ne anlama geliyor? hemen cevap yazabilir misiniz

 2. darq diyor ki:

  Eywallah kardeşm saolasın faydalı bir konu ya değinmişsin

 3. ÜMİT diyor ki:

  Selam abii benim senle iletişim kurmam lazım zahmet olmasss e-mail. wersem eklermisn…??????

 4. Cahit diyor ki:

  İyi günler. Bilgisayar bölümü teknik lise mezunuyum ve YGS-1 puanım yani soldaki tabloda başarı sırası 300 bin küsür yazıyor. Sağdaki tarafta ise Y-YGS-1′de başarı sırası ek puanlı 9 bin küsür. Benim hangi başarı sıralamam başvuru yaparken esas alınacak. Cevaplarsanız çok memnun olurum. Saygılar

 5. Doguş OZAN diyor ki:

  Kardeş teşekkürler içimi rahatlattın :D

 6. EMRE diyor ki:

  peki sence ts-2 374 puan iyi mi yanı ed ögretmenlıgıne yerlesebılır mıyız?

 7. EMRE diyor ki:

  cevabı sana zahmet mailime atarsan sevinieim

 8. MaTRaX diyor ki:

  Allah razı olsun arkadaşım yardımın dokundu

 9. samet diyor ki:

  pekii buu başarı sıralaması üniversiteye alınmada önemli diyolar gercekten öyle mi???

 10. Uğur Arıcı diyor ki:

  Öncelikle ilginiz ve anlayışınız için hepinize teşekkür ederim.
  Cevaplanacak yorumların cevaplarını aşağıda sıraladım;

  @1 Eğer o bölümlerle ilgili sınav ya da sınavlara girmediyseniz bu bölümle ilgili puanların olmaması normaldir. Mesela benim puanlarıma baktıysanız bende de puan yazmayan alanlar var : http://pumaxepidemic.com/lys-sonucum.html
  ______________

  @3 mail{at}pumaxepidemic{dot}com adresine mail atabilirsin.
  ______________

  @4 Bu konuda tam olarak bir bilgim yok ama bildiğim kadarıyla, meslek lisesi olduğun için ilgili bölümüne girmek istediğinde o puan ve sıralama sırası esas alınacaktır.
  ______________

  @6 Üniversiteye göre değişir doğrusu. Ayrıca bu sene farklı bir sistem ve puanlama olduğundan net bir şey bilmiyorum ne yazık ki. Bir şeyler öğrenirsem yazarım.
  ______________

  @9 Evet sıralama tabii ki önemli. Mesela geçmiş yıllara ait taban puanların falan olduğu kitapçıklara bakarsanız, o taban puanlarla giren öğrencilerin sıralamada kaçıncı olduğunu da yazdıklarını görürsünüz. Hatta bazı üniversiteler puandan çok buna da dikkat edebiliyor. Bu tıpkı şunun gibi, bir araba yarışında birinci, yarışı 5 dakikada tamamlamıştır, onun arkasından gelen 20 dakika tamamlamış olsa bile sonuçta ikincidir. Umarım anlatabilmişimdir.

 11. FAGIO diyor ki:

  çok tesekkürler reis….ben de dünden beri kazanamadim mi die düsünüyorum :) allah razi olsun…..

 12. Ben Sınava Sözelden Girdim 228 – 224 Puan Aldım Aldığım Bu Puanlarla 2 Yıllık Meslek Yüksek Okullarına Gidebilirmiyim ?

 13. ruşenhoca diyor ki:

  puan türleri bölündüğü içn bu sene sıralamanın kontejanlar artsa bile geriye düşeceğini düşünüyorum.yani geçen sene 20.000 de giren biri bu sene 20.000 de giremeyecek.15.000 vicarında girebilir belki.

 14. ismail diyor ki:

  benim sormak istediğim , ben ts 1 de 29.861 yim ösym nin açıkladığı kitapcıkta istediğim yere bilirim , ancak bu kitapcıkdaki rakamlar aldatıcı deniyor bu doğrumu ?

 15. özgür diyor ki:

  benım puanlarım görukmuyor. neden acaba ? lys3-4den girdim lys 3 gözukmuyor lys 4 gözukuyor. ts1 ts2 puanıda gözukmuyor ?

 16. Engin diyor ki:

  Selamın aleyküm kardeş. Ben bilgileri yazdım ama hiçbir programa yerleşemiyorsunuz diyor bu kesin mi şimdi?

 17. ÜMİT diyor ki:

  Uğur Arıcı abicimm yazdıgın e-mail adresinden bişey anlamadımm.. ®ica etsem düzqün bi e-mail adresi werirmisn…?

 18. alper diyor ki:

  saol kardeş çok yararlı bilgiler sundun çok teşekkür herşey için

 19. Mehmet diyor ki:

  Merhaba ben diyorum ki tsden yüksek bir puan alırım ve mühendisliğe yerleşebilirim yani mühendis olmak için illa fen mi yapmak gerekiyor tsden yapıp fenin alanına giremez miyiz..

 20. Salih diyor ki:

  bnm Y-YGS-5 ve Y-YGS-6 puanı haricinde hiç bir puanım yazmamış????

 21. feride diyor ki:

  pardon! bişi sorcaktımda ben.ygs sınavına girerken verilen kitapçıklarda ygs 1 ygs 2 diye ayrılıyor mu bide ben meslek lisesi kimya bölümündeyim ama ygs de 1 ve 2 yi değilde 34 vs onları yaparsam ne olcak :)

 22. merve diyor ki:

  ts 1 puanım gözüküğrken y ts1 puanım gözükmüyor neden yardımcı olurmusunuz

 23. irem diyor ki:

  ben meslek lisesi mezunuyum üniverste okuyorum bu sene tekrar sınava girdim Y-YGS ile tercih yapmak istiyorum ama yapamıyorum hangi bölümler tercih edilebiliyor

 24. Uğur Arıcı diyor ki:

  Arkadaşlar merhaba;

  2010′da bu sınavlara girdiğim sıralarda durumun içindeydim ve kesin olarak bildiğim bilgileri aktarabiliyordum. Ne yazık ki şu an net bilgilere sahip olmadığımdan sizleri yanlış bilgilendirmek istemiyorum, eğer doğruluğundan emin olduğum güncel bilgiler edinirsem burayı da güncellerim zaten.

  Yardımcı olamadığım için özür dilerim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>